fbpx

Szafy na wymiar

Dobrze skonstruowana szafa pozwoli nam wykorzystać każde miejsce naszego mieszkania. W dzisiejszych czasach mnogość przedmiotów, które posiadamy może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego tak ważne jest odpowiednie rozplanowanie ich przechowywania.

Rozróżniamy dwa rodzaje szaf: szafę pod zabudowę oraz szafa jako mebel wolnostojący.

Szafa pod zabudowę nie ma dna ani sufitu (czasem także i boków, jeśli znajduje się we wnęce), ponieważ wszystkie elementy mocuje się na ścianach. Jeśli mamy do czynienia z krzywiznami ścian, można je zamaskować za pomocą specjalnych blend. W takim przypadku zastosowany system przesuwny do drzwi montujemy na podłodze oraz suficie.

Szafa jako mebel wolnostojący zalecana jest do stosowania wtedy, kiedy krzywizna ścian jest zbyt duża. Taki mebel oczywiście z czasem można przestawić w inne miejsce.

W poprawnie zaaranżowanej szafie przewidźmy miejsce na:

ubrania wiszące,

bieliznę (w tym przypadku dobrze sprawdzają się szuflady wewnętrzne),

ubrania codzienne,

opcjonalnie obuwie,

inne przedmioty, które chcemy zagospodarować.

Oczywiście szafa nie musi służyć tylko do przechowywania ubrań. Ekonomiczne jest również urządzenie w mieszkaniu szafy gospodarczej na przykład między innymi na odkurzacz z odpowiednim uchwytem na rurę lub szafy do wiatrołapu (tylko na kurtki, szaliki, obuwie).

Wszystko to jest kwestią zapotrzebowania oraz zagospodarowania każdego z pomieszczeń. Jeśli nie mają Państwo pomysłu na takie urządzenie wnętrza, pomożemy przy jego realizacji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.