fbpx
kuchnie-na-wymiar-cena

Kuchnie na wymiar – informacje

Kuchnia to miejsce, gdzie spędzamy większość czasu w ciągu dnia. Wyposażona w wysokiej jakości meble oraz sprzęt, zaaranżowana w każdym calu sprawia, że poranna kawa czy rodzinny posiłek smakują jeszcze lepiej.

Nasza firma zajmuje się nie tylko produkcją mebli na wymiar do kuchni. Podpowiadamy również jak zaaranżować wnętrze, aby było ergonomiczne i praktyczne w codziennym użytkowaniu. Ważne jest, abyśmy przed przystąpieniem do rozrysowania kuchni swoich marzeń, odpowiedzieli sobie na kilka pytań. Aby ułatwić przygotowanie własnego, wstępnego projektu, przygotowaliśmy listę pytań, które ułatwią naszą pracę.

Kuchnie na wymiar – podstawowe pytania

Jaki układ szafek będzie odpowiedni dla naszego metrażu?

Jakie sprzęty AGD chcemy umieścić w naszej kuchni?

Koniecznie na rysunku nanieśmy wszystkie istniejące przyłącza WOD-KAN oraz gniazdka elektryczne (jeśli nie będą przenoszone w inne miejsce).

Co będziemy trzymać w poszczególnych szafkach, szufladach, systemach wysuwnych? (To bardzo ważne pytanie!)

Niejednokrotnie okazuje się, że na etapie projektowania nie przewidzieliśmy miejsca na przykład na nowo zakupiony sprzęt do kuchni. Warto już wcześniej przemyśleć sobie sytuację, gdzie będziemy przechowywać dodatkową odświętną zastawę stołową, drobne urządzenia AGD czy może chcemy zaplanować w kuchni kącik gospodarczy?

Czy układ mebli, który zaprojektowaliśmy na własną rękę spełnia wymogi trójkąta roboczego?

Prawidłowo rozplanowana kuchnia powinna być podzielona według stref:

zapasów żywności,

przechowywania naczyń, garnków itp,

zmywania,

przygotowywania posiłków,

gotowania.

Oczywiście nie każdy metraż pomieszczenia pozwala na umiejscowienie każdej ze stref, jednak należy je tak rozplanować, aby przygotowywanie codziennych posiłków było przyjemnością, a wszystko co potrzebujemy w danej chwili było pod ręką.

Dopiero w następnej kolejności powinniśmy przystąpić do wyboru kolorystyki, okuć, akcesoriów. Jeśli mają Państwo problem z odpowiedzią na którekolwiek z powyższych pytań, służymy pomocą.

Kuchnie wykonuje się na wiele lat, dlatego już teraz warto przemyśleć jej każdy szczegół. Po dokonaniu pomiarów pomieszczenia doradzimy jaki układ będzie najodpowiedniejszy i najbardziej ergonomiczny. Przed przystąpieniem do realizacji zamówienia przygotujemy komputerową wizualizację, która zobrazuje przyszły wygląd kuchni w wybranej przez Państwa kolorystyce.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.