fbpx
dekory-kronospan

W siedzibie Kronospan – nowe dekory 2023


10 lutego 2023 roku byliśmy gościem fabryki Kronospan, która mieści się w Zvoleniu-Bucina na Słowacji. Gwoździem programu było zwiedzanie obiektu oraz prezencja nowych dekorów, które już niebawem będą dostępne w sprzedaży w naszej firmie.

Fabryka Kronospan

Kompleks całej fabryki, gdzie następuje produkcja płyt meblowych, blatów, a także drewnianych fosztów mieści na powierzchni 75 hektarów. Początkowo na miejsce, skąd rozpoczynało się zwiedzanie fabryki musieliśmy wyruszyć busem. Nie będę tu omawiać poszczególnych hal produkcyjnych, bo to trzeba tak naprawdę zobaczyć. Niestety na terenie produkcji obowiązywał bezwzględny zakaz wykonywania zdjęć. Możecie mi jednak wierzyć, że wycieczka była bardzo pouczająca i ciekawa.

Jedną z ciekawszych maszyn było urządzenie przypominające poniekąd jeża. Dlaczego? Ponieważ do jego części wokół bębna wsuwały się długie na aż na 12 metrów płyty meblowe, które dopiero na późniejszym etapie były cięte na wymiar właściwy dla pełnej płyty, czyli 2800 mm x 2070 mm. Jeśli się dobrze przyjrzycie zobaczycie tą maszynę na zdjęciu poniżej w górnej części rollupa przedstawiającego firmę. Na żywo wygląda imponująco!

Nie dotarliśmy do potwierdzenia tej informacji, ale prawdopodobnie pewne urządzenia pokazywane były w programie Galileo.

kronospan-rollup

Krono Global Collection 3.0

Po przerwie obiadowej najważniejszym wydarzeniem była oczywiście prezentacja nowych dekorów dostępnych w niedługim czasie do sprzedaży. Inspiracją do stworzenia nowych dekorów były oczywiście panujące na rynku trendy, inspirowane przede wszystkim naturą.

Kombinacje dekorów zostały podzielone na 4 grupy:

  • The Passionate
  • The Adaptable
  • The Nomad
  • The Optimist

dekory-kronospan
plansze prezentujące nowe dekory

The Passionate

To kolekcja dla miłośników tradycjonalizmu, ale jednocześnie wyrafinowania i szyku. Mogą ją określić trzy słowa: determinacja, bogactwo i męskość, które kryją się w odcieniach mocnych brązów i intensywnie nasyconych odcieni. Pasja pobudza do działania, a ta kolekcja w zamiarze projektantów ma obudzić ukryte temperamenty. Projekt stawia na wygodę i luksus dzięki bogatemu, ciemnemu usłojeniu drewna i mocnemu marmurowi, kontrastującemu z błyszczącymi barwami kamieni szlachetnych.


The Adaptable

Jak sama nazwa wskazuje kolekcja „The Adaptable” to przede wszystkim odpowiednia adaptacja do warunków, w których aktualnie przebywamy. Czy pracujemy, czy relaksujemy się w domu, łączyć ma nas jedno – funkcjonalność i wygoda. I to chcieli przekazać nam projektanci nowych dekorów. „Stonowane, ciepłe odcienie, naturalne materiały, takie jak drewno, tekstylia i kamień, oraz delikatnie mglista atmosfera zapewniają elastyczne i zrównoważone przestrzenie, w których można pracować, bawić się i odpoczywać.”


The Nomad

Życie to podróż, a inspiracją do powstania dekorów z serii „The Nomad” jest właśnie ona – nieustająca, zmienna, wciąż poszerzająca nasze horyzonty droga przez świat. Dekory mają za zadanie przywoływać wspomnienia, naturę, uwolnionego ducha różnych kultur. Nomad to przecież koczownik, który w poszukiwaniu schronienia i żywności, przemierzał świat. Jest to więc propozycja dla miłośników podróży i odkrywców tego, co jeszcze nie znane. Najpiękniejsze bowiem wzory tworzy sama natura.


The Optimist

Paleta jasnych odcieni niczym z dziecięcych farb plakatówek, sprawia, że budzi się w nas wewnętrzne dziecko. „Chwytaj dzień zanim jeszcze nastąpi” to naczelne hasło, towarzyszące temu projektowi. Uśmiech, radość, jasny umysł to domeny optymistycznego spojrzenia na świat. Tak Kronospan chce nam zaprezentować swoją najnowszą kolekcję.


Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat nowych lub starych dekorów firmy Kronospan, prosimy o kontakt pod TYM linkiem. Produkujemy meble na wymiar, ale również jesteśmy w stanie zaopatrzyć Państwa w płyty meblowe w danym kolorze i wyciętym w odpowiednim rozmiarze. Wszelkie informacje na temat dostępności nowych dekorów będziemy udzielać na bieżąco również w naszych mediach społecznościowych: